BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

Par SADZĪVES atkritumu apsaimniekošanu

- Kā var pieteikties līgumam?Spied šeit

- Cik maksā atkritumu apsaimniekošanas pakalpojums?

Cena atkarīga no reģiona, kurā vēlaties atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu un izvēlētā konteinera tilpuma.

Sīkāk var uzzināt, zvanot pa tālr. 65022645, 26140399 vai rakstot uz  e-pastu: [email protected]

- Cikos un kur jānovieto konteiners izvešanai?

Fiziskām personām konteiners izvešanas dienā plkst. 07:00 jānovieto blakus brauktuvei - ielai vai ceļam, kura segums un izmēri ir atbilstoši atkritumu izvešanas un atkritumvedēja pārvietošanās vajadzībām. Ja ir vienošanās par iebraukšanu sētā, tad ir jānodrošina atkritumvedēja gabarītiem atbilstošs apgriešanās laukums ar pietiekami cietu segumu.

Juridiskām personām konteinera izvešanas dienā jebkurā laikā no plkst. 06:00 ir jānodrošina piekļuve teritorijai, kurā ir novietots konteiners.  Ja nespēj nodrošināt šādu piekļuvi, tad konteiners izvešanas dienā ir jānovieto ārpus teritorijas -  blakus brauktuvei - ielai vai ceļam, kura segums un izmēri ir atbilstoši atkritumu izvešanas un atkritumvedēja pārvietošanās vajadzībām.

- Kāpēc konteiners jānovieto no plkst. 07:00, ja esmu novērojusi, ka atkritumus izved pēcpusdienā?

Maršruti mēdz mainīties - vienu nedēļu ir vairāk konteineru izvešanai, citu - mazāk, tāpat mūsu darbu ietekmē arī laikapstākļi, satiksme un neparedzēti apstākļi. Dažādu iemeslu pēc var tikt samainītas ekipāžas, kas izved konkrēto maršrutu un katra ekipāža maršrutu izbrauc citā secībā.

Ja novietosiet konteineru izvešanai plkst. 07:00, tad nebūs jāuztraucas, ka kaut ko nokavēsiet.

- Kāpēc atkritumus konteinerā jāievieto iesaiņotus maisiņos?

Šāds norādījums ir higiēnas un praktisku apsvērumu dēļ. Ja atkritumi tiks ievietoti brīvā veidā, konteiners ātrāk sāks smirdēt un to būs nepatīkami lietot. Konteinera mazgāšana ir maksas pakalpojums. Ja mazgāsiet konteineru paši, tad tas būs biežāk jāmazgā.

Gan ziemā, gan vasarā, brīvi ievietoti atkritumi mēdz pielipt pie konteinera sienām un dibena, līdz ar to būs grūtāk vai pat neiespējami tos pilnvērtīgi izkratīt no konteinera. Konteinera kratīšana un dauzīšana, lai panāktu atkritumu izbiršanu, veicina tā straujāku nolietošanos.

Brīvi konteinerā ievietotus atkritumus mēdz izvazāt dzīvnieki un putni, īpaši kaijas un vārnas.

- Kāpēc man nav izvesti atkritumi?

  • netika laikus izstumts konteiners;
  • ir apgrūtināta piekļūšana adresei (priekšā cits, neapbraucams transportlīdzeklis, mīksts/neizbraucams ceļš, nav tīrīts sniegs, nav apgriešanās vietas, notiek ceļu remonts utml.)
  • nav veikts norēķins par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu.

- Vai norēķins par atkritumiem jāveic par visu gadu uzreiz?

Klients var izvēlēties, vai maksājumus veikt katru mēnesi, katru ceturksni, pusgadu, vai apmaksāt uzreiz par visu gadu.

Izvēloties ikmēneša maksājumu, tam jābūt veiktam līdz 25. datumam. Ceturkšņa maksājumi veicami pēc rēķinos norādītajiem katras daļas apmaksas termiņiem, bet, ja maksājat par pusgadu, gadu - tad maksājums jāveic līdz pirmajam termiņam, kas norādīts rēķinā.

Par pakalpojumu ir jānorēķinās ar priekšapmaksu.

- Vai Jums ir arī cits norēķinu konts?

Mūsu norēķinu konts ir tikai AS "SEB bankā", bet, ja ir pa ceļam, norēķinus par pakalpojumu varat veikt arī birojā Ogrē, Preses ielā 2 bez komisijas maksas.

- Kāpēc es nevaru izvēlēties atkritumu izvešana pēc pieteikuma?

Atkritumu izvešanu pēc pieteikuma var izvēlēties klienti, kam ir īpašumā savs konteiners. Ja konteiners ir Ogres SIA Marss īpašums, tad šādu atkritumu izvešanas biežumu nepiedāvājam. 

Minimālais izvešanas biežums ir 12 reizes gadā ar konkrētu izvešanas grafiku.

Sezonas līgumiem, ja atkritumu izvešana notiek retāk kā 12 reizes gadā, par mēnešiem, kuros nenotiek konteinera izvešana, jāmaksā konteinera nomas maksa.

- Vai pie Jums var iegādāties konteinerus?

Ar konteineru tirdzniecību nenodarbojamies. Ja vēlaties iegādāties īpašumā konteineru, tad aicinām to meklēt vai nu internetā, vai saimniecības preču veikalos.

Pirms konteinera iegādes, ja esat paredzējuši, ka to iztukšošana būs jāveic mums, lūdzam pārliecināties, ka konteiners atbilst standartiem - ka tam ir aizāķēšanas vieta, jo konteinera izbēršana notiek, to uzāķējot uz atkritumvedēja dakšas.